Wycieczka autokarowa do Zakopanego.

Trasa wycieczki: Poręba Wielka – Zakopane (65 km około 1,5 )
Koszt autokaru 50 osobowego około 800,00zł + ewentualne parkingi

Czas trwania wycieczki: około 8 godzin

Zakopane – miasto w południowej Polsce, w województwie małopolskim, siedziba powiatu tatrzańskiego. Największa miejscowość w bezpośrednim otoczeniu Tatr, duży ośrodek sportów zimowych, potocznie nazywany zimową stolicą Polski. W jego granicach administracyjnych znajduje się znaczna część Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Plan wycieczki:
1. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach – rzymskokatolickie sanktuarium maryjne w Polsce, wybudowane jako votum za ocalenie życia papieża Jana Pawła II po zamachu z 13 maja 1981. Mieści się przy ul. Krzeptówki. Opiekę nad tym miejscem kultu sprawują księża pallotyni. Pierwszym kustoszem sanktuarium, od momentu powstania, aż do śmierci w 2007 był ks. Mirosław Drozdek.
Kontakt: tel. (18) 20 66 420, fax (18) 20 13 265, e-mail: kustosz@smbf.pl, e-mail: sekretariat@smbf.pl

2. Przejazd pod skoczniami: dużaskocznia narciarska o punkcie konstrukcyjnym K125 i rozmiarze HS140, zlokalizowana na północnym stokugóryKrokiew (1378 mn.p.m.) w Zakopanem. Od 1989 nosi imię Stanisława Marusarza. Wchodzi w skład Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem, a zarządza nią Centralny Ośrodek Sportu. W jej pobliżu usytuowany jest Kompleks Średniej Krokwi im. Bronisława Czecha – kompleks czterech skoczni narciarskich. W kompleksie znajdują się następujące obiekty: Średnia Krokiew, Mała Krokiew, Maleńka Krokiew, Skocznia Adaś.

3. Zwiedzanie Centrum Edukacji Przyrodniczej – to najnowocześniejszy tego typu obiekt w regionie. W środku kino 4D, największa w Polsce makieta Tatr, sala odkryć i wiele innych atrakcji. Pierwszym punktem wycieczki jest największa w Polsce makieta Tatr – prezentacji, która jest na niej wyświetlana, towarzyszy komentarz lektora. Kolejnym etapem spaceru są bardzo realistyczne dioramy, czyli trójwymiarowe makiety przedstawiające łąkę i las oraz wpływ człowieka na tatrzańskie ekosystemy – tym razem narratorami są tatrzańskie zwierzęta. Uzupełnieniem ekspozycji są filmy przyrodnicze, które pokazują tatrzańską przyrodę z perspektywy ich dzikich mieszkańców. W trakcie zwiedzania można zajrzeć także do jaskini. Bardzo przypomina prawdziwą, jest tak samo chłodna, sączy się w niej woda.

Na dzieci czeka również sala odkryć. Są w niej gry komputerowe, które uczą orientacji na mapie, ćwiczą pamięć, pomagają rozpoznawać odgłosy zwierząt i ćwiczyć spostrzegawczość.

Koszt: Wstęp bezpłatny.

Obiekt jest czynny:

W okresie od 1 maja do 30 września: od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 9.00 do 16.30. Ostatnie wejście o godzinie 15.20.

W okresie od 1 października do 30 kwietnia: od poniedziałku do soboty w godzinach od 8.00 do 15.00. Ostatnie wejście o godzinie 14.00.

Zwiedzanie zajmuje ok. godziny. Grupy max. 25-osobowe są wpuszczane co 20 minut.

Sala odkryć – max. 40 osób dlatego należy dokonać osobnej rezerwacji.

Rezerwacje wejść: biletcep.tpn.pl lub poprzez link na stronie tpn.pl

Kontakt: tel. 182023312

4. Spacer Krupówkami– Krupówkisą reprezentacyjną ulicą w Zakopanem położoną w centrum miasta. Wzdłuż nich znajduje się wiele sklepów, restauracji, poczta oraz bardziej rozpoznawalne: Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, neoromański kościół parafialny pw. Świętej Rodziny na Krupówkach. W połowie ulicy Krupówki rozciąga się widok na Giewont.