Wycieczka autokarowa do Rabki Zdrój.

Trasa wycieczki: Poręba Wielka – Rabka Zdrój (25 km około 40 minut)
Koszt autokaru 40 osobowego około 350,00zł + ewentualne parkingi

Czas trwania wycieczki: około 5 godzin

Rabka Zdrój – od ponad stu lat miejscowość znana jest jako uzdrowisko. Wykorzystuje się walory klimatyczne oraz wody lecznicze do leczenia schorzeń układu oddechowego i krążenia głównie u dzieci. Rabka nazywana jest „MIASTEM DZIECI ŚWIATA”. Tytuł ten w 1996 roku na wniosek Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu nadał miastu Wojewoda Małopolski.

Plan wycieczki:

1. Zwiedzanie Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce Zdrój – mieszczące się w zabytkowym drewnianym Kościółku z pierwszej połowy XVIIw. Zgromadzono w muzeum przedmioty z XIX i XX wieku prezentujące dawny świat górali zamieszkujących Beskidy. Eksponaty poświęcone są sztuce, ubiorowi, rzemiosłu wiejskiemu i gospodarce, a także instrumenty muzyczne i zabawki.
Ekspozycja stała w Kościółku czynna:
– w sezonie: od 01 maja do 31 sierpnia – codziennie od 9.00 do 17.00
– poza sezonem od 01 września do 30 kwietnia od 9.00 do 16.00 (wtorek nieczynne)
Ceny biletów wstepu: bilet ulgowy 5,00 zł, bilet normalny 7,00 zł
Kontakt: Kościółek – ekspozycja tel. 18 26 76 747; tel. biuro 18 26 76 289
e-mail: biuro@muzeum-orkana.pl

2. Zwiedzanie Muzeum Orderu Uśmiechu – jedynego na świecie odznaczenia przyznawanego dorosłym przez dzieci, znajdującego się na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki „Rabkoland”. W sali głównej znajduje się podium ze sceną ceremonii odznaczenia. Na ścianach i w gablotach znajdują się oryginalne wnioski dzieci, listy odznaczonych, pamiątki związane z Kawalerami Orderu Uśmiechu.
Wstęp wolny.
Kontakt: w sezonie tel/fax 18 26 76 957; cały rok tel/fax 32 25 88 467 e-mail: park@rabkoland.pl

3. Zwiedzanie Domu Rekordów i Osobliwości, które również znajduje się na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki „Rabkoland”. Prezentowane są tam publicznie przedmioty i dokumenty związane z ustanawianiem rekordów lub osobliwością.
Wstęp bezpłatny.

4. Spacer do Parku Zdrojowego – Tężnia Solankowa oraz Pijalnia Wód Mineralnych. Tężnia Rabczańska jest obiektem leczniczym – inhalatorium na wolnym powietrzu.

5. Zwiedzanie Muzem Górali i Zbójników – więcej informacji na stronie: www.muzeum-zbojnikow.pl